Regulile programului „Tedi - Scoala Sigurantei”:

• 1. Programul este dedicat elevilor claselor I de pe teritoriul României.
  • 2. Școlile se pot înscrie în program completând formularul de participare de aici. Informații suplimentare se pot obţine apelând numărul de telefon 0374 409 539, de luni până vineri, între orele 8:00-16:00 sau pe e-mail, la adresa contact@scoalatedi.ro
  • 3. În cerere, este important ca fiecare invatator sa completeze datele de contact și numărul copiilor din clasa pe care o coordoneaza, care vor participa la activitățile privind siguranța, pentru ca Organizatorii să poată transmite o cantitate suficientă de materiale.
  • 4. Se vor trimite următoarele materiale școlilor înscrise în program:
    1. Materiale educaționale pentru învățători, împreună cu scenariile de activități (în format electronic - pe CD);
    2. Cărți de colorat pentru copii „Alătură-te programului Tedi - Școala Siguranței” (atât tipărite, cât și în format electronic - pe CD);
    3. Pliante informative pentru părinți (atât tipărite, cât și în format electronic - pe CD);
    4. Certificatul care atestă participarea școlii la program (atât tipărit, cât și în format electronic - pe CD).
  • 5. Învățătorii claselor I vor realiza programul prin desfășurarea activităților privind siguranța, în baza materialelor educaționale primite. Pe parcursul acestor activități, învățătorii le transmit elevilor materialele dedicate lor (cărțile de colorat) și pliantele informative pentru părinți.
  • 6. La finalul lecțiilor, școala are dreptul să folosească Certificatul „Tedi - Școala Siguranței”.
  • 7. Rapoartele din activitățile desfășurate se trimit pe adresa contact@scoalatedi.ro documentația fotografică se trimite folosind formularul dedicat disponibil pe site aici