A patra editie a campaniei Scoala sigurantei TEDI s-a incheiat

Ediția 2018-2019 a campaniei Școala siguranței Tedi a ajuns la final. Pentru al patrulea an consecutiv, campania Școala siguranței având că scop creșterea siguranței elevilor de clasă I prin educație a fost primită cu deschidere și entuziasm.
 41.418 de elevi de clasă I au învățat anul acesta alături de Tedi cum să prevină și cum să se ferească de pericolele pe care le pot întâlni când sunt singuri acasă, în drum spre școală, la școală, în vacanță sau online.

Pe tot parcursul anului școlar au fost desfășurate activităti practice în școli și lecții demonstrative pe temă siguranței având că suport materialele educaționale puse la dispoziție de Tedi și beneficiind de prezența reprezentanților Poliției, partener al acestei campanii alături de Ministerul Educației Naționale.

Ceremonia de încheiere a acestei ediții s-a desfășurat la Școală Gimnazială nr. 88 din București, unde elevii clasei I împreună cu reprezentanții Poliției Române au au făcut o scurtă recapitulare a informațiilor însușite pe parcursul anului școlar și au organizat și o festivitate simbolică de predare a ștafetei către elevii claselor pregătitoare care vor participa, în anul școlar 2019-2020, la următoarea ediție a programului Școala siguranței Tedi.

De-a lungul celor patru campanii anuale consecutive derulate până acum, peste 140.000 de elevi de clasă I au beneficiat de recomandări utile despre siguranță la acasă, pe stradă, la școală, în vacanță și despre situații particulare precum manifestările de tip bullying, siguranță online sau rezolvarea nonviolență a situațiilor conflictuale.

Campania viitoare Școală siguranței Tedi va începe în luna septembrie 2019 cu etapa de înscrieri pentru anul școlar 2019-2020. Până atunci, Tedi vă urează tutoror, cadre didactice, copii și părinti:
Vacantă plăcută!