Scoala Sigurantei Tedi

Şcoala siguranţei Tedi deschide porțile celui de-al patrulea an!
Vă invităm să vă înscrieți în program!

Toate cadrele didactice care au preluat anul acesta elevi de clasa I sunt cu drag invitate de Tedi să se înscrie în programul Școala siguranței, un proiect în urma căruia cei mici vor dobândi multe informații utile pentru siguranța lor, iar învățătorii vor avea multe satisfacții. Programul s-a desfășurat la nivel naţional începând cu anul 2015, având un număr de peste 150.000 de participanţi în perioada 2015-2018.

Tedi desfășoară în anul şcolar 2018-2019, în parteneriat cu Ministerul Educaţiei Naţionale şi cu Ministerul Afacerilor Interne prin Poliţia Română, programul Şcoala siguranţei, adresat elevilor aflaţi în clasa I.
Scopul programului îl reprezintă informarea copiilor privind potenţialele pericole şi furnizarea de soluţii prin metode educative specifice vârstei lor pentru gestionarea acestora.
Pentru desfăşurarea activităţilor la clasă, Tedi asigură gratuit suportul didactic care constă în materiale educative complexe şi atractive, concepute pentru predarea prin joacă special pentru elevi, astfel încât, la finalul anului școlar, copiii să fie capabili să identifice situaţiile de risc la care pot fi expuşi şi să adopte măsuri de prevenire adecvate.
Acest program furnizează informații care se pliază pe modul de a fi și de a învăța al copilului de clasa I.

Programul Şcoala siguranţei Tedi se va desfăşura pe tot parcursul anului şcolar 2017-2018.

Dragi învățători, vă invităm să vă înscrieți la Şcoala siguranţei pe www.scoalatedi.ro accesând şi completând formularul de înscriere! Pe lângă informațiile extrem de utile, Tedi promite multe surprize pe tot parcursul anului școlar atât pentru elevi, cât şi pentru învăţători.

Mult succes tuturor!

maspex tedi Ministerul Educaţiei Ministerul Afacerilor Interne POLIȚIA ROMÂNĂ
Politica de confidentialitate