CONCURS SCOALA SIGURANTEI TEDI

În luna ianuarie 2018, s-a lansat oficial cea de-a treia ediţie a programului Şcoala sigurantei Tedi.
Tedi a transmis materialele către şcolile înscrise şi vă încurajează pe toţi să desfăşuraţi cât mai multe activităţi pe tema siguranţei, astfel încât, prin joc, elevii de clasa I să îşi însuşească informaţii noi şi utile pentru creşterea siguranţei lor pe drum spre şcoală, la şcoală şi atunci când sunt singuri acasă.
Pentru a eficientiza întreg procesul de livrare a coletelor, către şcolile care au mai multe clase I înscrise în proiect, materialele s-au transmis într-un singur pachet, în atenţia unuia dintre învăţători.

Concurs
Tedi aşteaptă cu mare nerăbdare să îi arătaţi cum se desfăşoară la clasă lecţiile de siguranţă propuse de el.
Vă invităm să participaţi la concurs prin transmiterea de fotografii şi informaţii despre  activităţile desfăşurate cu elevii în cadrul programului Şcoala siguranţei Tedi! În fiecare lună de concurs, elevii pot câştiga premii constand in produse Tedi, iar învăţătorii una dintre cele patru tablete Samsung Galaxy Tab A T280.

Fotografiile se vor transmite pe direct pe site aici sau pe e-mail contact@scoalatedi.ro.
Rapoartele de activitate se vor transmite pe e-mail contact@scoalatedi.ro. 

Pe parcursul întregului an şcolar, în cadrul proiectului, se vor desfăşura activităţi interesante, aşadar, vă invităm să urmăriţi site-ul www.scoalatedi.ro pentru a descoperi periodic informații despre derularea programului şi rezultatele concursurilor din cadrul acestuia. Mult succes!

maspex tedi Ministerul Educaţiei Ministerul Afacerilor Interne POLIȚIA ROMÂNĂ
Politica de confidentialitate