Perioada inscrierilor s-a incheiat!

Dragi învăţători,
Perioada înscrierilor s-a încheiat! Vă mulţumim pentru interesul acordat proiectului nostru, Școala siguranței Tedi, care se va desfășura pe parcursul anului școlar 2017-2018.
În perioada următoare, ne vom ocupa de pregătirea materialelor educative în variantă tipărită şi distribuirea acestora în şcoli.

Acest program este inițiat de firma  Maspex România (brandul Tedi), în parteneriat cu Ministerul Educației Naţionale şi Poliţia Română şi are ca scop îmbunătățirea condițiilor de siguranță a elevilor din clasele I, care se confruntă cu tot felul de pericole: în drum spre școală, la școală, acasă sau în timpul vacanțelor. Un element important al acestei acțiuni este educarea copiilor, astfel încât să conștientizeze posibilele pericole, să învețe cum să le evite și cum să procedeze în cazul apariției lor.

Vă mulţumim! Mult succes tuturor!

maspex tedi Ministerul Educaţiei Ministerul Afacerilor Interne POLIȚIA ROMÂNĂ