Scoala Sigurantei – editia a III-a, 2017-2018

În curând, Şcoala siguranţei Tedi îşi va deschide din nou porţile!

Pentru încă un an, TEDI alături de Ministerul Educaţiei Naţionale şi Poliţia Română le va oferi elevilor de clasa I cele mai utile sfaturi pe tema siguranţei şi îi va pregăti să facă față potențialelor pericole care apar pe stradă - în drum spre şcoala, la şcoală, când sunt singuri acasă sau în vacanţe.

Pentru a participa la cea de-a treia ediţie a programului educaţional desfăşurat la nivel naţional, învăţătorii îndrumători la clasa I în anul şcoalar 2017-2018 sunt rugaţi să se înscrie online, pe site, în perioada de înscrieri care va avea loc în luna septembrie 2017.

Toate informaţiile despre etapele prgramului vor fi anunţate în curând. Mult succes tuturor!

maspex tedi Ministerul Educaţiei Ministerul Afacerilor Interne POLIȚIA ROMÂNĂ